30 listopada zakończyliśmy trwający od 15 października cykl zajęć przyrodoznawczych, ruchowych oraz gier terenowych organizowany na ścieżce dydaktycznej utworzonej w ramach projektu pn.
"Zagospodarowanie brzegów rzeki Koszarawy na odcinku od mostu kolejowego do mostu trzebińskiego wraz z terenami przyległymi wzdłuż Soły i Jeziora Żywieckiego".
W ramach cyklu zajęć na ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej odbyły się:
- cykliczna gra terenowa
- cykliczne, międzypokoleniowe zajęcia ruchowe
- spacery przyrodoznawcze z przewodnikiem dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych
- spacery przyrodoznawcze z przewodnikiem dla seniorów
Celem zajęć było upowszechnianie oraz promowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych brzegów rzeki Koszarawy oraz terenów nadrzecznych rzeki Soły i Jeziora Żywieckiego. Wiemy jak ważne jest budzenie świadomości i aktywności ekologicznej, kształtowanie postaw współpracy i zaangażowania oraz rozbudzanie ciekawości przyrodniczej. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników naszych zajęć już wie, co w trawie nad Koszarawą piszczy i jak wiele cennych gatunków mamy tuż pod własnym nosem.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mimo niesprzyjających czasem warunków pogodowych na ścieżce odbyło się ponad 90 godzin zajęć, w których wzięło udział 1520 osób. To świetny wynik. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, oraz wspólnie spędzony czas.
Cykl zajęć przyrodoznawczych, ruchowych oraz gier terenowych jest współfinansowany w ramach projektu pn. "Zagospodarowanie brzegów rzeki Koszarawy na odcinku od mostu kolejowego do mostu trzebińskiego wraz z terenami przyległymi wzdłuż Soły i Jeziora Żywieckiego" z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.